Generalna proba za Plave: Željezničar i Olimpik remizirali u kontrolnoj utakmici u Međugorju

Fudbaleri Željezničara i Olimpika odigrali su meč bez golova u Međugorju, u susretu koji je Plavima poslužio kao generalna proba pred nastavak šampionata narednog vikenda.

Dogovorom ekipa prvo poluvrijeme ove utakmice trajalo je 60, a drugo 45 minuta. Prvi dio protekao je u igri između dva šesnaesterca, a na prvu pravu priliku čekalo se do 46. minute kada je Zajmović pogodio stativu, te se na odmor otišlo bez golova.

Olimpik je u 69. minuti prijetio preko Muminovića, ali njegov udarac je prohujao preko gola. Otežavajuća okolnost za fudbalere oba tima bio je i konstantno prisutni vjetar koji je u nekoliko navrata prekidao obećavajuće akcije na obje strane.

Nešto aktivniji Vukovi u drugom dijelu, ponovo su imali solidan pokušaj u 87. minuti, ali je Muminović nakon dobrog centaršuta slabo zahvatio loptu i poslao je preko gola i do kraja je ostalo 0:0.

Željezničar – Olimpik 0:0

Željezničar: Kjosevski – Stanić, Sipović, Rodin, Bajić – Šabanadžović, Mujezinović – E. Šehić, Ramović, Klepač – Zajmović.

Drugo poluvrijeme: Fejzić – Stevanović, Bogičević, Osmanković, Pavić – Hajdarević, Žerić – A. Zec, Dacić, Veselinović – Krpić.

Olimpik: Trifković, Jusić, Uzelac, Milović, Stojanović, Radovac, Handžić, Pehar, Pandža, Hiroš, Osmanović.