‘Gaženje’ Đavola kakvo se ne pamti: Everton udaljio Manchester United od Lige prvaka

Fudbaleri Evertona razbili su Manchester United rezultatom 4:0 u 34. kolu engleske Premier lige.

Nakon ispadanja iz Lige prvaka, Crveni đavoli su dočekali i jedan od najtežih poraza u svojoj historiji od Evertona, pošto su poraženi rezultatom 0:4 na Goodisonu.

Festival prelijepih golova otvara Richarlison makazicama u 13. minuti, a samo petnaestak minuta kasnije sa velike udaljenosti pogađa Gylfi Sigurdsson i tako stavlja goste u neželjenu poziciju.

U nastavku još mnogo muka za Crvene đavole. Prvo je Lucas Digne postigao još jedan spektakularan gol u ovom meču, a igrao se 56. minut, da bi konačan rezultat nakon jedne kontre postavio Theo Walcott.

Ostalo je 4:0 i ovim porazom United je sebi u mnogome zakomplikovao put ka Ligi prvaka i naredne sezone.