Gattuso korak bliže izlaznim vratima: Novi kiks Milana, Bologna sačuvala mrežu

U okviru 16. kola Serije A, Bologna je na Renato Dall'Ari ugostila Milan, utakmica je završena bez pobjednika, ali i bez golova, 0:0.

Ključni trenutak dogodio se u 76. minutu, kada je neoprezni Tiemoue Bakayoko zaradio drugi žuti karton u samo tri minuta, pa je Francuz ranije morao na tuširanje.

U nastavku nije bilo izglednijih prilika te su timovi morali da se zadovolje sa po jednim osvojenim bodom.

Milan ostaje četvrti nakon 16 odigranih kola, imaju 27 bodova, dva više od petoplasiranog Lazija, dok je Bologna prva ispod crte sa 15 bodova manje od današnjeg rivala.

Nakon treće utakmice zaredom bez trijumfa sada se postavlja logično pitanje. Hoće li trener Milana Gennaro Gattuso uskoro postati bivši?