Galatasaray iznenadio Barcelonu, Darussafaka i Olympiakos slavili

-

Darussafaka Dougs na domaćem terenu slavila je protiv Fenerbahcea što će im biti od velike važnosti u borbi za doigravanje.

Gosti su bolje otvorili meč, pa su u prvoj dionici imali prednost od deset poena razlike, da bi dobrom igrom u trećoj četvrtini domaća ekipa okrenula rezultat pa se na odmor otišlo s tri poena razlike za Dougse.

U veoma izjednačenom drugom poluvremenu domaća ekipa prelomila je meč s nekoliko bitnih poena i na kraju slavila rezultatom 72:65.  Najefikasniji u redovima Daraussafake bio je Will Clyburn koji je ubacio 20 poena, dok je za goste najbolji bio Bogdan Bogdanović koi je ubacio 18 poena.

U drugom meču Olympiakos je tek u posljednjoj četvrtini slomio otpor Žalgirisa i stigao do pobjede rezultatom 73:64.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Printezis koji je ubacio 17 poena, a dodao je i 10 skokova dok ga je pratio Lojeski sa 12 poena. U gostujućim redovima najviše poena postigao je Lekavičius, a on je na kraju meča na svom kontu imao 11 poena.

U posljednjem meču, Galatasaray je priredio senzaciju pobjedivši Barcelonu na gostujućem parketu rezultatom 62:69.

Prvo poluvrijeme za obje ekipe bilo je katastrofalno što se tiče procenta ubačenih šuteva, a rezultat na samom poluvremenu glasio je 28:26.

Gledaoci u dvorani ipak su vidjeli puno bolju košarku u drugom poluvremenu, a gosti su glavnu i najveću razliku napravili u posljednjoj četvrtini gdje su i osigurali pobjedu.

Najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe bio je Alex Tyus koji je ubacio 19 poena, dok je Jon Diebler dodao 14 poena. U domaćem redu Alksandar Vezenkov je ubacio 18 poena.