G1 Galeb Open: Zlato za Džejlu Makaš, Katarina Kraišnik i Nedžad Husić stigli do bronze

Na renomiranom taekwondo turniru "G1 Galeb Open" koji se održava u Beogradu, takmičari TKD Novi Grad Sarajevo osvojili su dvije medalje prvog dana takmičenja.

Na renomiranom taekwondo turniru “G1 Galeb Open” koji se održava u Beogradu, takmičari TKD Novi Grad Sarajevo osvojili su dvije medalje prvog dana takmičenja.

Posebno se istakla kadetkinja Džejla Makaš koja je u kategoriji do 41 kg sa pet pobjeda stigla do zlatne medalje, a juniorka Katarina Kraišnik je ostvarila dvije pobjede u kategoriji do 49 kg što joj je bilo dovoljno da osvoji bronzu.

Drugog dana takmičenja Nedžad Husić je osvojio bronzu u seniorskoj kategoriji, sa tri pobjede i porazom od prvog nositelja.

G1 Galeb Open okuplja preko 1200 takmičara iz 250 klubova iz preko 50 zemalja svijeta.