Furiozan start donio Krupi pobjedu protiv Čelika i prva tri boda u sezoni

Fudbaleri Krupe uspješno su započeli novu sezonu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine domaćom pobjedom protiv Čelika rezultatom 3:1.

Voljom žrijeba prvo kolo spojilo je Krupu i Čelik, a domaći tim je kao blagi favorit dočekao duel i opravdao tu ulogu pobjedom izborenom dobrom igrom na startu duela.

Krupa je igrala odlično na startu i to su materijalizovali sa dva brza gola. Već u petoj minuti Makitan je doveo domaćina u vodstvo, nakon kornera Milanovića.

Nastavili su domaći dominirati, pa je tako Koljić vrlo brzo pogodio prečku nakon udarca glavom. To je bio u uvod, pošto je inspirisani Koljić pogodio u 20. minuti.

Ipak, 2:0 je stajalo na semaforu nepune tri minute. Igrao se 23. minut kada je Dedić smanjio vodstvo Krupe. Očekivali smo nastavak golijade koju smo vidjeli u prvom dijelu prvog poluvremena, no onda su strijelci ‘zakočili’.

Treba napomenuti da je u nastavku prvog dijela Čelik nešto više prijetio, iako su fudbaleri Krupe imali nešto više posjeda.

Drugo poluvrijeme nije bili no blizu interesantno kao prvo. Bez mnogo uzbuđenja i prilika. Ipak, izdvaja se jedna odlična, ali Šišić je za goste pogodio prečku. I kada se očekivala ofanziva Čelika u namjeri da postignu izjednačujući pogodak, domaći su postigli novi gol i tako riješili pitanje pobjednika, a ponovo je strijelac bio Elvir Koljić.

Do kraja nije bilo uzbuđenja, pa tako Krupa bilježi prva tri boda u novoj sezoni.

Krupa – Čelik 3:1 (Makitan 5’, Koljić 20’, 71’  / Dedić 23’)

Stadion: Krupa (Krupa na Vrbasu). Gledalaca: 500. Sudija: Luka Bilbija (Prijedor). Žuti kartoni: Dedić (Čelik)

Krupa: Marković, Makitan, Koljić, Dujaković, Puzigaća, Marjanović, Nikodijević, Savić, Milanović, Maksimović, Nikolić.

Čelik: Dujković, Bevab, Dedić, Salčinović, Karamatić, Grahovac, Livaja, Jamak, Šišić, Nikolić, Adilović.