Frankfurt nastavlja pohod na Evropu: Golovi Hallera kobni za domaću Fortunu

U okviru 25. kola njemačke Bundeslige Fortuna Dusseldorf je na domaćem terenu poražena visokim rezultatom od strane Eintracht Frankfurta sa 0:3.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo previše sadržaja, ali je drugo bilo veoma interesantno.

Prvo je Paciencia donio vodstvo gostima golom u 48. minuti susreta, a onda je Haller golovima u 91. i 93. minuti ovjerio visoku pobjedu gostiju iz Frankfurta.

Ovom pobjedom se Frankfurt je zauzeo 5. mjesto na tabeli. Mjesto koje vodi naredne sezone u Ligu prvaka im bježi svega 3 boda, dok sedmoplasiranom Wolfsburgu bježe četiri boda.