Francuzi srušili Chelsea na Emiratima: Kolašinac i društvo slave pobjedu u velikom derbiju

Stadion Emirates je bio domaćin velikog derbija između Arsenala i Chelseaja, a kao pobjednici iz ovog okršaja izlaze domaći fudbaleri (2:0).

Velika tri boda Topnicima su donijeli francuski fudbaleri Alexandre Lacazette i Laurent Koscielny, koji su pogađali u prvom poluvremenu susreta, kada je pobjednik i odlučen.

Arsenal je odlično otvorio utakmicu, a dobru igru krunišu u 14. minuti kada Lacazette pogađa na dodavanje Bellerina.

Nakon toga je Chelsea mogao poravnati preko Pedra, koji se nije snašao u završnici. Počeo je Chelsea tada igrati nešto bolje, ali ih je “presjekao” novi pogodak Arsenala.

Igrala se 39. minuta kada Koscielny postiže nesvakidašnji pogodak. Loptu mu je ubacio kolega iz odbrane Sokratis, a Koscielny ramenom pogađa gol Kepe za 2:0.

U samom finišu poluvremena Marcos Alonso pogađa stativu.

Drugi dio je donio slabu predstavu Plavaca pa je Arsenal tako slavio protiv jednog od najvećih rivala, te se na tabeli poravnao s Manchester Unitedom.

Sead Kolašinac je odigrao svih 90 minuta te je pružio dosta dobru partiju.

Arsenal – Chelsea 2:0 (Lacazette 14’, Koscielny 39’)