Francuskinje pobjedom nad Norvežankama stigle do titule svjetskog prvaka

Ženska rukometna reprezentacija Francuske osvojila je titulu prvaka svijeta pobijedivši u finalu selekciju Norveške, javlja Anadolu Agency (AA).

Odlični finalni susret 23. Svjetskog prvenstva za rukometašice odigran je večeras u Barclayd Areni u Hamburgu, a Francuskinje su slavile rezultatom 23:21.

Francuskinjama je to peta medalja na svjetskim prvenstvima, a druga zlatna. Norvežanke su pak, osvojile svoju desetu medalju, među kojima su četiri srebrene.

U ranijem današnjem terminu u meču za treće mjesto Holandija je rezultatom 24:21 savladala Švedsku.