Francuski kup: Lyon i Rennes sigurni na putu do polufinala

Lyon je na svom ternu pobijedio Caen sa 3:1, dok je Rennes bio bolji od drugoligaša Orleansa sa 2:0 i plasirali su se u polufinale Francuskog kupa.

Jason Denayer u 26., Maxwell Cornet u 49. i Memphis Depay u 84. minuti bili su strijelci za Lyon, dok je gol za Caen postigao Casimir Ninga u 78. minuti.

U drugom susretu Rennes je očekivano stigao do pobjede protiv osmoplasiranog sastava druge lige.

Domaćin je susret prelomio postigavši dva gola u razmaku od šest minuta. Vodeći gol postigao je Benjamin Bourigeaud u 65. minuti, a na 2:0 povisio je Mbaye Niang u 71. minuti.