(FOTO + VIDEO)Noć preokreta na Business ligi: Pošta savladala Bosnalijek, Telecom bolji od Tržnica

Večeras je u Dvorani ''Amel Bečković'' u Vogošći odigran prvi dio 12. kola SC Business lige.

Večeras je u Dvorani ”Amel Bečković” u Vogošći odigran prvi dio 12. kola SC Business lige.

Pokop i Securitas su remizirali(3:3), BH Telecom je nakon preokreta slavio protiv Tržnica Sarajevu(2:3), da bi Pošta također nakon preokreta savladala Bosnalijek(5:4), dok je Klas u posljednjem duelu bio bolji od ekipe Javnog Servisa(4:6).

POKOP – SECURITAS 3:3 (Korda, Hodžić, Pleh / Dagić, Haskić x2)

Pokop je mnogo bolje otvorio susret pa preko Korde i Hodžića stižu do vodstva od 2:0.

Securitas se nakon dva brza pogotka uspio sabrati, pa tako prvo preko Dagića stižu do smanjenja prednosti Pokopa, da bi Haskić svojim pogotkom donio poravnanje za gostujuću ekipu.

U drugom poluvremenu Zaštitari stižu do preokreta, a strijelac pogotka je ponovo Haskić.

Do kraja susreta Pokop je pokušavao stići do poravnanja, a to im uspjeva u posljednjoj minuti susreta, kada iz kumulativnog udarca, Pleh postavlja konačnih 3:3.

Pokop: Bihorac, Šarić, Nikšić, Kosovac, Sinanović, Čavčić, Jurić, Raščić, Pleh, Korda, Rikalo, Gabeljić, Subašić, Hasović, Bešlija, Bjelak, Turković.

Securitas: Buljugija, Begić, Čolić, Pašić, Sibalo, Hodžić, Hadžić, Bunar, Dagić, Hrvat, Haskić.

TRŽNICE SARAJEVO – BH TELECOM 2:3 (Otajagić, Junuzović / Čardaklija, Junuzović x2)

Tržnice su preko Otajagića stigle do prednosti od 1:0, ali samo nekoliko minuta kasnije Čardaklija svojim pogotkom vraća stvari na početak.

U nastavku meča najzapaženiji igrači bili su prezimenjaci, Damir i Eldar, Junuzović.

Eldar je na startu drugog poluvremena postigao dva brza pogotka za preokret BH Telecoma i vodstvo od 3:1, da bi u posljednjoj minuti susreta Damir postigao pogodak za Tržnice i tako postavio konačnih 3:2.

Tržnice Sarajevo: Šahbazović, Hasanbegović, Otajagić, Džanković, Holjan, Junuzović, Smječanin, Huskić, Fetahović, Saračević, Trakić, Sarvan.

BH Telecom: Žigović, Lindov, Granilo, Musić, Avdić, Junuzović, Borovina, Tipura,
Čardaklija, Karić, Suljević.

BH POŠTA – BOSNALIJEK 5:4 (Džafo x4, Janjoš / Mrguda, Hasanović, Pinjić, Memišević)

BH Pošta je na početku utakmice krenula u napad, ali realizacija ekipe koju sa klupe predvodi Edin Bogunić je zaista bila očajna.

Bosnalijek je to znao iskoristiti, pa su u prvom poluvremenu preko Mrgude, Hasanovića i Pinjića stigli do visokih 3:0.

Bogunić je na pauzi ekipi ”objasnio” nekoliko stvari, te su Poštari u drugom poluvremenu zaigrali preporođeno.

Džafo je sa dva brza pogotka smanjio na 3:2, međutim Bosnalijek je iskoristio jednu grešku u odbrani, te preko Memiševića otišao na plus dva.

Pošta nije gubila nadu, pa su preko večeras raspoloženog Džafe stigli do novog smanjenja rezultata. Nakon ovog pogotka uslijedio je period odlične igre, ali bez pogodaka, da bi pošta reagovala pa umjesto golmana Rizvana ulazi Janjoš, te su Poštari nekoliko minuta imali igrača više u terenu, a to su iskoristili i preko Janjoša dolaze do poravnanja.

U posljednjoj minuti učinili su istu stvar, a da sreća prati hrabre pokazala je ova situacija, te su u istoj akciji stigli do pogotka, strijelac je bio Džafo, koji je tako postavio konačnih 5:4 u korist Bogunićevih momaka.

BH Pošta: Bajramović, Janjoš, Tahirovic, Krka, Bučan, Salčin, Pašic, Škoro, Ajanović, Džafo, Rizvan, Tukić.

Bosnalijek: Mrguda Ers., Mrguda Erm., Hasanović, Pećanac, Memišević, Zubetljak, Pipić, Kapidžija, Ražanica, Sućeska.

JAVNI SERVIS – KLAS 4:6 (Tešanović, Pamuk x2, Močević / Kapo x2, Boloban Ed., Habibija, Boloban F.)

Klas je u ovom susretu imao ulogu favorita, a na početku duela su to oprvdali pa golovima Boloban Edisa i Kape stižu do prednosti od 2.0, sa kojom odlaze na odmor.

Drugo poluvrijeme svojim pogotkom otvara Kapo, te dovodi Klas na plus tri pogotka prednosti.

Javni Servis se sredinom poluvremena probudio pa golovima Tešanovića, Pamuka i Močevića ekspresno dolaze do poravnanja.

Klas se nije dao pokolebati, pa preko Habibije i Boloban Farisa dolazi do 5:3, da bi Pamuk drugim pogotkom smanjio prednost na 5:4 i uveo nas u zanimljivu završnicu.

Do kraja susreta Javni Servis nije mogao do novog poravnanja, međutim Boloban Faris je ipak postigao još jedan pogodak, za konačnih 6:4 u korist Klasa.

Javni Servis BiH: Delić, Isen, Holjan, Pamuk, Karaman, Baždarević, Pazalja, Močević, Babić, Džanković, Crepulja, Nurković, Vila, Tači.

Klas: Boloban E., Kadušić, Mujkanović, Alić, Ćurevac, Karić, Habibija, Boloban F., Hrvić.