(FOTO + VIDEO)BH Pošta doživjela prvi poraz, J Academy još uvijek u igri da izbori play off

Odigrana su četiri meča 14. kola SC Business lige, a prvi poraz u takmičenju doživjela je BH Pošta.

Bolji od Poštara bio je FDS minimalnim rezultatom, dok je do važne pobjede u borbi za doigravanje stigla J Academy koja je sa 4:2 nadigrala Domove zdravlja.

Addiko Bank i Klas su odigrali neriješeno 2:2, a Tržnice Sarajevo su sa visokoh 6:0 bile bolje od TVSA.

ADDIKO BANK – KLAS 2:2 (Lalović, Lackanović / Alić, Boloban El.)

Bankari su bolje otvorili susret, pa preko Lalovića dolaze do vodstva. Klas je nakon primljenog pogotka počeo igrati bolje, pa su u 12. minutu preko Alića stigli do poravnanja.

Do kraja poluvremena Klas je bio nešto konkretniji, al Addiko Banka je napravila nekoliko kontranapada, od kojih je jedan bio nezaustavljiv, pa golom Lackanovića na odmor odlaze sa vodstvom 2:1.

U drugom dijelu igre, na terenu se vidjela dominacija Klasa, ali njihove pokušaje je odlično osujetio golman Knežević, međutim ipak u jednom napadu su uspjeli pronaći put ka mreži Bankara.

Boloban je odlično zakucao loptu u Kneževićevu mrežu, ali je na kraju strahovito udario tijelom u stativu, pa mu se morala ukazati liječnička pomoć.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, pa je meč završen podjelom bodova između ove dvije ekipe.

Addiko Bank: Lalović, Kovačević, Ribić, Barbarić, Kajmović, Hadžiosmanović, Budimović, Mujanović.

Klas: Boloban E., Kadušić, Mujkanović, Alić, Ćurevac, Karić, Habibija, Boloban F., Hrvić, Misić.

TRŽNICE SARAJEVO – TVSA 6:0 (Džanković x2, Fetahović x2, Klačar, Huskić)

TVSA je veoma loše i neorganizovano ušla u ovaj duel, pa su tako i poraženi sa visokih 6:0.

Momčad Tržnica je uprkos tome što je oslabljena neigranjem Otajagića, fantastično odigrala ovaj susret, pa su tako sa dva pogotka Fetahovića i Džankovića, te po jednim Huskića i Klačara stigli do ovog važnog trijumfa.

Vrijedi istaći da je na ovom susretu briljirao golman domaćih Šahbazović, koji je uspio odbraniti dva kaznena udarca.

Tržnice Sarajevo: Šahbazović, Hasanbegović, Otajagić, Džanković, Holjan, Junuzović, Smječanin, Huskić, Fetahović, Saračević, Trakić, Sarvan.

TVSA: Zuko, Eminović, Džanković, Begić, Homarac, Krivošija, Šabeta, Osmanagić, Hadžić(C), Kolar, Memović, Šušić.

BH POŠTA – FDS 0:1 (Kadrić)

Veoma zanimljiv susret prvoplasirane i trećeplasirsne ekipe SC Business lige.

BH Pošta je već nekoliko utakmica van forme, a u svakoj su uspjeli stići prednost protivnika, ali to u ovom meču nije bio slučaj.

Gosti su u 10. minutu preko Kadrića došli do vodstva, a na kraju će se ispostaviti i do trijumfa.

Poštari su preko Bučana, Krke i Džafe pokušavali doći do poravnanja, međutim to im nije pošlo za nogom, pa je meč završen minimalnim trijumfom FDS-a.

BH Pošta: Bajramović, Janjoš, Tahirovic, Krka, Bučan, Salčin, Pašic, Škoro, Ajanović, Džafo, Rizvan, Tukić.

FDS: Piragić, Rovčanin, Hajdarević, Kadrić, Imamović, Hasanspahić, Hadžić, Aljukić.

DOMOVI ZDRAVLJA KS – J ACADEMY 2:4 (Šahmanija, Fazlić / Ligata x3, Omerović)

Akademci su u prvom poluvremenu bili nadmoćnija ekipa, ali u prvom dijelu igre nisu iskoristili nekoliko izglednih prilika, od kojih vrijedi istaći promašaj Salkića kada je skoro sa gol linije pogodio prečku.

Ipak, da se velika doza nervoze u ekipi J Academya smanji potrudio se Omerović, koji pogađa i goste na poluvrijeme odvodi sa prednosti od 1:0.

U drugom dijelu igre probudio se i Jasmin Ligata, pa na samom otvaranju pogađa za 2:0.

Iako su vodili, najbolji igrač Akademaca, Jasmin Ligata bio je nezadovoljan angažmanom svoje ekipe na ovom susretu.

U 30. minutu odličan kontranapad J Academya realizovao je Ligata, međutim samo dvije minute kasnije, Domovi Zdravlja preko Šahmanije smanjuju rezultatsku prednost gostiju.

Do kraja susreta Ligata se još jednom upisao u listu strijalaca, da bi Fazlić postavio konačnih 4:2.

Domovi zdravlja Kantona Sarajevo: Selmanović, Remić, Čelik, Hodžić, Smajić, Šahmanija, Fazlić, Kaliman, Bubalo, Sućeska, Salić, Hodžić, Čeklica.

J Academy: Bečirović, Salkić, Omerović, Memić, Prljača, Sinković, Nekić, Ligata, Leto, Arnautović.