(FOTO) Uvjerljiva pobjeda Sparsa nad Zrinjskim u bh. derbiju Druge ABA lige

OKK Spars je ostvario gostujuću pobjedu nad ekipom KK Zrinjskog iz Mostara rezultatom 83:68.

Gosti iz Sarajeva su sjajno otvorili utakmicu i uz raspoloženog Adina Vrabca su vrlo lako stekli prednost na početku, koji je vezao brzih 5 poena.

Do kraja četvrtine domaćini iz Mostara nisu uspjeli da smanje prednost, pa se na kratki odmor otišlo rezultatom 16:22 u korist gostujuće ekipe.

Druga četvrtina je započela energično, međutim ekipa Sparsa je imala odgovor na svaki poen ekipe Zrinjskog te im nisu dozvolili da smanje početnu prednost. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 35:43 u korist Sparsa, koji su na odmor sigurno otišli zadovoljniji nego domaćini.

Drugo poluvrijeme je počelo kao i prvo. Gosti su konstantno bili bolji za jedan koš u odnosu na domaćine, koji nikako nisu uspjeli da se primaknu, kako bi ušli u neizvjesnu završnicu. Tako su gosti iz Sarajeva treću četvrtinu pobjedili rezultatom 17:19, što je bilo dovoljno da održe prednost do kraja utakmice i ostvare veoma važnu pobjedu za nastavak takmičenja.

Konačan rezultat je glasio 83:68 za sarajevski Spars, koje je predvodio raspoloženi povratnik u njihove redove Kenan Bajramović postigavši 18 poena, Adin Vrabac je dodao 16, dok je Almir Hasandić nakon katastrofalne posljednje utakmice, gdje je imao šut iz igre 0/9, danas bio nešto raspoloženiji te je ubacio 14 poena. U redovima domaćina raspoloženi su bili Marko Ljujić i Aleksandar Sokolović sa po 13 poena.

Spars se nakon ove pobjede nalazi na 3. mjestu sa 25 osvojenih bodova, dok se ekipa Zrinjskog nalazi na 10. mjestu sa 20 bodova.