(FOTO) Pogodak Lingarda izazvao kontroverzu: Jesu li Vatreni oštećeni na Wembleyju?

Danas je Engleska na Wembleyju s 2:1 savladala Hrvatsku i tako osvojila prvo mjesto u grupi u kojoj se još nalazila i Španija.

Gordi Albion je slavio preokretom nakon što su Vatreni poveli golom Kramarića u 57. minuti.

Kasnije su pogađali Lingard u 78. i Kane u 85. minuti. Ipak, prvi gol fudbalera Manchester Uniteda izazvao je kontroverzu, jer je Joe Gomez pri izvođenju auta nagazio liniju.

Gomez je tako, prema pisanju vodećih engleskih medija, prekršio pravila nogometne igre pri izvođenju auta koji je Engleskoj dao priliku da dođe do izjednačujućeg pogotka.