Finale Prvenstva BiH: Igokea razbila Zrinjski u drugom poluvremenu i izjednačila na 1-1

Igokea je deklasirala Zrinjski 80:53 (15:19, 21:11, 19:13, 25:16) i izjednačila rezultat na 1-1 u finalu play-offa Prvenstva BiH za košarkaše.

“Igosi” su otpor Mostaraca slomili krajem treće i početkom četvrtine kada je razlika u korist petostrukog uzastopnog šampiona BiH iznosila 19 poena.

U tim trenucima, ključnu ulogu u pobjedi odigrao je Marko Ljubičić, koji je bio strijelac čak 10 poena od čega dvije trojke, što je potpuno demoralisalo gostujući tim Hrvoja Vlašića, koji se nadao jubilarnoj 60. pobjedi na klupi Plemića.

Najefikasniji u timu “Igosa” bio je Marko Ljubičić sa 14 koševa, dok je kapiten Vuk Radivojević upisao četiri pogotka manje.

Kod gostiju iz Mostara, prvo ime utakmice bio je Luka Igrutinović sa 14 i Marko Ramljak sa četiri koša manje.

Naredni, treći susret finalne serije igra se u subotu navečer u Mostaru. Finalna serija igra se u tri dobijene utakmice.