FIBA Liga prvaka: Slavni italijanski klub osvojio titulu, Zurapović dijelio pravdu na Final Fouru

Segafredo Virtus Bologna je najavio povratak na staze stare slave. Slavni italijanski klub, koji je svojevremeno nosio nazove Knorr i Kinder te bio prvak Evrope, osvojio je FIBA-inu Ligu prvaka, trenutno trećerangirano takmičenje na Starom kontinentu.

U finalu u belgijskom Antverpenu Bologna je pod vodstvom srbijanskog stručnjaka Aleksandra Đorđevića savladala španski Iberostar Tenerife, 73:61.

U pobjedničkom sastavu blistao je Kevin Punter sa 26 poena, kod ekipe sa Kanara najbolji je bio Tim Abromaitis (18).

Treće mjesto osvojio je domaći Telenet Antwerpen, pobjedom nad njemačkim Brose Bambergom (72:58), a svakako je zanimljiv podatak da je na ovom Final Fouru pravdu dijelio i bh. sudija Ademir Zurapović.