Festival preokreta: Džumhur ispao s Wimbledona nakon maratona od pet setova

Damir Džumhur kao da je pretplaćen da igra dramatične maratonske mečeve. I današnji susret drugog kola Wimbledona protiv Ernestsa Gulbisa igrao se u pet setova, a na kraju je slavio Latvijac rezultatom 3:2, po setovima 2:6, 6:4, 6:3, 1:6 i 6:3.

Najbolji bosanskohercegovački teniser odlično je otvorio meč. Već u prvom setu Damir je pokazao ko je favorit u ovom meču. Latvijcu je uzeo brejk u prvom i sedmom gemu, dok je na svoj servis bh. teniser bio dosta siguran i prvi set Džumhur je riješio u svoju korist rezultatom 6:2.

Kada se očekivalo da će Džumhur bez većih problema savladati Gulbisa, s obzirom da je poveo sa 3:0 u gemovima u drugom setu, uslijedio je neshvatljiv pad našeg tenisera. Gulbis se potpuno vratio u meč i uspio slaviti u drugom setu rezultatom 6:4.

I treći set pripao je Latvijcu, koji je u četvrtom gemu oduzeo Damiru servis i uspio je preokrenuti rezultat na 2:1 u setovima. Očekivao se potpuni pad koncetracije Damira, ali je na našu sreću Džumhur opet sjajno zaigrao i uspio se vratiti u meč i slaviti u četvrtom setu rezultatom 6:1.

Ipak, novi preokret u meču desio se na startu trećeg seta. Kada se očekivalo da Džumhur zaigra bolje nakon ubjedljivog četvrtog seta, Latvijac i nekada Top 10 igrač pravi razliku i dolazi do 3:0.

U trećem kolu najstarijeg Gran Slema na svijetu Gulbis igra protiv pobjednika meča Taylor Fritz – Alexander Zverev koji se igra večeras.