Festival lijepih pogodaka, preokreti i magični Ronaldo za remi Portugala i Španije

Veliki fudbalski spektakl odigran je u završnom terminu drugog dana Svjetskog prvenstva u Rusiji, a Španija i Portugal su remizirali rezultatom 3:3.

Okončano je prvo kolo Mundijala i u grupi B. Nakon što je u ovoj grupi Iran savladao Maroko rezultatom 1:0, golova nije nedostajalo u drugom duelu koji se i prije početka etiketirao kao veliki derbi prvog kola.

Duel je otvoren pogotkom Cristiana Ronalda sa bijele tačke. Igrala se treća minuta kada je Ronalda oborio njegov saigrač iz Reala, Nacho, a onda je najbolji igrač svijeta sigurno realizovao penal.

Nakon uvodnog gola Španija je zaigrala znatno bolje. Ipak, nije bilo većih prilika sve do 25. minute. Tada je Diego Costa sam krenuo na odbranu prvaka Evrope, zalomio nekoliko puta i prevario sve svoje čuvare, pa je na majstorski način rezultat poravnat.

No, Portugal je uskoro imao novo vodstvo. U finišu prvog dijela, ove sezone fantastični, David de Gea, napravio je bizarnu grešku i Ronaldo je sa distance postigao svoj drugi gol na ovom Mundijalu. Rezultatom 2:1 otišlo se na odmor.

U nastavku se dogodio pravi preokret, a Furija je za samo tri minute furiozno preokrenula rezultat.

Minut 55 se igrao kada je Diego Costa pogodio nakon uigrane akcije iz slobodnog udarca, a onda je Nacho još jednim majstorskim pogotkom postavio rezultat na 3:2.

Do kraja je bilo prilika, a onda još jedan fantastičan gol vidjeli smo u 87. minuti. Strijelac, naravno, Cristiano Ronaldo! Ovaj put je fantastično pogodio iz slobodnjaka i postavio konačan rezultat.