Fenomenalna predstava za početak nove sezone: Kolašinac asistent u pobjedi Arsenala

Arsenal i Leicester su večerašnjom utakmicom otvorili novu sezonu Premier lige Engleske, a na kraju su Topnici slavili pobjedu sa rezultatom 4:3.

Arsenal je na samom početju utakmice stigao do vodstva preko Lacazetta, ali samo par minuta kasnije Okazaki vraća utakmicu na početak.

Krenula je ludinica na Otoku: Ludo otvaranje lige u režiji Arsenala i Leicestera

Sredinom poluvremena igra na Emiratesu se rasplamsala, Kolašinac je imao priliku dovesti Arsenal u novo vodstvo, međutim, njegov udarac je odbranio Schemeichel, a samo nekoliko minuta kasnije Vardy je pogodio za prvo vodstvo Lisica na meču.

Kolašinac reagovao u prepoznatljivom stilu: Prve ovacije na Emiratesu

Kolašinac se za ovaj promašaj iskupio krajem poluvremena kada je odlično asistirao za Welbecka koji pogotkom donosi novo poravnanje rezultat na susretu, te se sa 2:2 otišlo na odmor.
Sead se već isplatio Arsenalu: Utakmica vraćena na početak

Drugo poluvrijeme su bolje otvorile Lisice, te su preko Vardya stigli do novog vodstva na utakmici, ali Wnger nakon ovog pogotka u igru uvodi Girouda i Ramseya, koji su do kraja utakmice u 83. odnosno 85. minutu pogađali, i tako Arsenalu donijeli pobjedu od 4:3.

Ova utakmica je obilovala lijepom igrom na obje strane, a dokaz tome je svega 21 napravljen prekršaj, te jedan žuti karton koji je dodijeljen Morganu u sudijskoj nadoknadi meča, a zanimljivo da je to 1.400 žuti karton u historiji Premier lige.