Fenerbahce ostvario maksimalan učinak u osam utakmica, Besiktas u gostima nadigrao Anadolu Efes

Košarkaši Fenerbahcea zadržali su maksimalan učinak u posljednjih osam utakmicom pobjedom nad Pinar Karsiyakom.

Fenerbahce je na svom terenu imao jako loš početak, ali ga je izvukao dobar kraj. U prvoj sezoni utakmice gosti nisu promašivali šut za dva poena, a procenat šuta iz igre iznosio im je skoro nevjerovatnih 81 posto. Ta četvrtina završena je 18:28.

Procenti šuta su im opali u drugoj četvrtini, u trećoj je rezultat bio izjednačen, a onda je uslijedila sjajna igra Fenera.

Na početku same dionice stekli su prednost od šest poena, a do kraja nije bilo puno prilike za goste da se vrate u igru. Finalni rezultat je iznosio 80:72.

Igru Fenerbahcea obilježio je srbijanski internacionalac Nikola Kalinić sa 21 poenom.

Pored ove odigrana je i utakmica između Anadolu Efesa i Besiktasa, gdje su gosti odnijeli pobjedu 86:90, te ona iz istanbulskog derbija između euroligaša Darussafake i Galatasaraya gdje je Galata odnijela važan trijumf 79:84.