Fenerbahce na krilima prepunog Sinan Erden Domea stigao do finala Eurolige

U prepunom Sinan Erdem Domeu Fenerbahce je slavio protiv Reala iz Madrida rezultatom 84:75 i tako prošao u veliko finale košarkaške Eurolige, gdje već čeka ekipa Olympiakosa.

Gledaoci su imali priliku da gledaju odličan meč u kojem je Fener dominirao tokom svih 40 minuta. Od prvog minuta preuzeli su vodstvo i čuvali ga sve do kraja rezultata. Koliko je turski klub bio dominantan u ovom finalu, govori činjenica da Real nije imao niti jedno vodstvo u ovom susretu, a neriješeno je bilo samo pri rezultatima 0:0 i 2:2.

Presudna je bila treća četvrtina u kojoj su formalni domaćini u ovom susretu napravili prednost od 15 poena, što je za Madriđane bio nedostižan zadatak.

Madriđanima nije pomogao niti fenomenalni Sergi Llull sa 28 poena, a Jaycee Carroll je dodao 21. U redovima Fenera najbolji je bio Ekpe Udoh sa 18 poena, a 14 je dodao Bogdan Bogdanović.

Uz sponzorsku podršku “Raida” i “Turkish Airlinesa”, SCsport.ba donosi vam ekskluzivne reportaže o zbivanjima u i oko Final Foura košarkaške Eurolige, koji se od 19. do 21. maja održava u Istanbulu. Na licu mjesta je Hajrudin Prolić, urednik portala SCsport.ba.