Fenerbahče deklasirao Antalyaspor i ostao u utrci za titulu prvaka Turske

Fenerbahče je u 30. kolu Spor Toto Super lige na stadionu "Ulker" u Istanbulu savladao Antalyaspor rezultatom 4:1 i tako upisao veoma važnu pobjedu u utrci za titulu prvaka Turske, javlja Anadolu Agency (AA).

Fenerbahče je u 30. kolu Spor Toto Super lige na stadionu “Ulker” u Istanbulu savladao Antalyaspor rezultatom 4:1 i tako upisao veoma važnu pobjedu u utrci za titulu prvaka Turske, javlja Anadolu Agency (AA).

Domaćin je poveo u 14. minuti golom Aatifa Chahechouhea na asistenciju Giuliana.

Samo šest minuta kasnije Fenerbahče je povećao na 2:0 golom Roberta Soldada koji je pogodio na asistenciju Giuliana.

Antalyaspor je ipak u 36. minuti uspio smanjiti na 2:1 preko Souleymanea Doukare, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Fenerbahče je u 62. minuti poveo sa 3:1 pogotkom Giuliana, a asistent je bio Nabil Dirar.

Domaćin je do kraja postigao još jedan pogodak preko Mathiea Valbuene koji se upisao u listu strijelaca u 90. minuti.

Poslije 30. kola, Galatasaray se nalazi na liderskoj poziciji sa 63 boda, a prate ga Bešiktaš sa 62, koliko ima i Bašakšehir, dok Fenerbahče zauzima četvrtu poziciju sa 60 osvojenih bodova.