Federer pomeo Nadala u novom “vječitom derbiju”, Đoković ponovo razočarao

Vjerovatno najveći teniser na svijetu svih vremena, Roger Federer, slavio je protiv svog vječitog rivala Rafaela Nadala veoma ubjedljivo rezultatom 2:0 (6:2; 6:3).

Nakon što su se sastali u finalu Australian Opena, velikani su se sastali i u osmini finala ATP Masters 1000 turnira u Indian Wellsu. Ishod je ponovo bio isti, pošto je plasman dalje ostvario švicarski teniser.

Federer je odigrao impozantno i Nadalu prepustio svega pet gemova. Već u prvom gemu prvog seta je napravio brejk i odmah preuzeo vodstvo, a ono se povećavalo do kraja prvog dijela igre. Čak je pri rezultatu 1:3 napravio dupli brejk i tako rezultatom 6:2 osvojio prvi set.

U drugom setu ponovo je Federer slavio sa dva brejka. Već drugi servis gem Španca je napao aktuelni šampion Australije, iskoristio je prvu brejk loptu i pružio sebi priliku da njegov servis odluči pobjednika. Pri rezultatu 3:5, Švicarac je još jednom oduzeo početni udarac protivniku i tako ovjerio plasman u četvrtfinale gdje ga čeka Australac Nick Kyrgios.

Maestralni Australijanac grčkog porijekla je slavio protiv Novaka Đokovića rezultatom 2:0 (6:4; 7:6), te tako nastavio sa briljantnim partijama u 2017. godini, a istovremeno je uspio produžiti agoniju srbijanskog tenisera.

Đoković je u ovom meču mnogo griješio, što nije u skladu sa njegovim renomeom. Servis ga nije slušao, a djelovao je umorno i u pojedinim trenucima indisponirano na terenu. U prvom gemu je već izgubio svoj servis, za što je Kyrgiosu bila potrebna svega jedna brejk lopta. Do kraja seta Australijanac je servirao fenomenalno i Đokoviću nije prepustio čak niti jednu brejk loptu.

U drugom setu se popravio servis Đokovića, ali to nije bilo dovoljno da se u regularnom dijelu dođe do prednosti. Naprotiv pri rezultatu 5:5 Kyrgios je imao dvije brejk lopte koje je srbijanski teniser spasio. Trinaesti gem je odlučio pobjednika ovog meča, a rezultatom 7:3 je rutinski posao odradio 21-godišnji Australijanac.

Stanislas Wawrinka je uz mnogo problema slavio protiv Yoshihita Nishioke rezultatom 2:1, a ključni je bio taj-brejk trećeg seta, dok je mnogo lakše Dominic Thiem slavio protiv Gaela Monfilsa rezultatom 2:0.