Favoriti sigurni u engleskom Liga kupu: Bešiću svih 90 minuta u pobjedi Evertona

Odigrano je pet mečeva engleskog Liga kupa, a pet favorita je zabilježilo očekivane pobjede.

Bosanskohercegovački reprezentativac Muhamed Bešić konačno je odigrao 90 minuta za svoj Everton koji je slavio rezultatom 3:0 nad Sunderlandom. Članovi Premier lige su pokazali da su mnogo iznad Sunderlanda i slavili su pogocima Calvert-Lewina iz 38. i 51. minute, dok je jedan gol dodao Niasse.

Chelsea je bio vrlo ubjedljiv protiv Nottinhgama rezultatom 5:1. Het-trik Michyja Batshuayjia i po jedan gol Kenedyja i Musonde bili su dovoljni i za više od ubjedljive pobjede.

Istu stvar napravio je i Manchester United na svom terenu protiv Burtona, a svoju noć imali su mladi fudbaleri Crvenih đavola. Po gol su postigli Martial i Lingard, dok je dva dodao sjajni Marcus Rashford.

Nešto više problema imali su Manchester City i Arsenal. Građani su rezultatom 2:1 bili bolji od West Bromma na gostovanju, dok je Arsenal rezultatom 1:0 bio bolji od Doncastera na Emiratesu.