Fantastični Nurkić igrač utakmice u pobjedi Portlanda na gostovanju kod Brooklyna

U prvom meču nakon All-Star pauze, Portland Trail Blazersi savladali su na gostovanju Brooklyn Netse sa 113:99, uz sjajnu partiju Jusufa Nurkića. Tako su ujedno na najbolji način započeli turneju na Istoku, koja se nastavlja u narednim danima susretima protiv Philadelphije, Clevelanda, Bostona, Toronta i Charlottea.

Iako konačan rezultat to ne sugeriše, gosti iz Oregona slomili su otpor Netsa tek u zadnjih pet minuta. Domaći tim se nekoliko puta vraćao u meč i sustizao razliku, ali na kraju ipak položio oružje pred ekipom koju je predvodio bh. centar.

Nurkić je bio briljantan, igrač utakmice. Za 28 minuta na parketu ubilježio je impresivni double-double od 27 poena i 12 skokova, tome još pridodao tri blokade i jednu asistenciju.

Dobru podršku je imao u CJ McCollumu (21 poen, 6 skokova), a odličan debi za Blazerse je imao turski centar Enes Kanter (18 poena, 9 skokova).

Kod Netsa, za koje nije večeras nastupio Džanan Musa (igrao meč razvojne G lige), najefikasniji su bili bivši igrači Portlanda, Alan Crabbe (17 poena) i Ed Davis (15).

Blazersi su trenutno četvrti na Zapadu sa omjerom 35-23, Netsi su šesti na Istoku sa 30-30.