Fantastični Kikanović srušio Ulm, Zvezda pala u Andori

Košarkaši Monaca upisali su pobjedu u meču osmog kola Eurocupa nad Ulmom rezultatom 84:81 uz fantastičnu predstavu Elmedina Kikanovića.

Doskorašnji reprezentativac i kapiten Bosne i Hercegovine postigao je čak 22 poena, te dodao šest skokova i jednu asistenciju, te tako uz Yakubu Outtaru bio najefikasniji igrač svoje ekipe.

S druge strane, Javonte Green je postigao 18, ali je to bilo nedovoljno da Ulm napravi nešto više u Kneževini osim uzbudljivog meča.

Morabanc Andorra je bez mnogo problema slavila protiv Crvene zvezde rezultatom 91:80 u istom takmičenju.

Gosti su u finišu prvog dijela preokrenuli rezultat, imali prednost na poluvremenu, ali je to sve što su mogli učiniti.

U nastavku domaćin Andorra pravi seriju, te dolazi do pobjede na krilima Andrewa Albicyja koji je postigao 19 poena. Kod gostiju Joe Ragland je postigao 20, ali nije imao adekvatnu podršku saigrača.