Fantastična utakmica u Atini pripala Panathinaikosu, Real ubjedljiv kod kuće

Anadolu Efes je očekivano slavio pobjedu protiv Baskonije rezultatom 96:85. Gosti su samo u prvih deset minuta imali egal, a rezultat je iznosio 23:21. U drugom periodu domaći su pojačali ritam i na pauzu otišli sa devet poena razlike. U nastavku prednost je samo rasla do maksimalnih 17, a pobjeda niti jednom nije došla u pitanje. Heurtel je sa 21 poenom bio najbolji kod domaćih, a Beaubois je za Baskoniju ubacio 23 koša.

Zalgiris je slavio u Njemačkoj protiv Bamberga rezultatom 86:91. Tokom čitavog susreta gosti su vodili, a samo krajem treće dionice domaći su imali prednost koja se na njihovoj strani nije dugo zadržala. Lekavicius sa 29 i Jankunas sa 24 koša su bili ključni faktor za pobjedu Zalgirisa, a Thies i Melli su kod domaćih ubacili po 17 koševa.

Fantastičan meč vidjeli smo u Atini gdje je Panathinaikos sa pola koša razlike (83:82) slavio protiv Unicsa, iako je do pred kraj bio pred porazom. Gosti su bolje igrali i imali prednost skoro tokom čitavog susreta, a slavili su praktično u posljednjim trenucima. Bourousis sa 15 i Singleton sa 14 su predvodili domaće, dok je kod gostiju Langford ubacio 21 koš, a dobro ga je pratio i Colom sa 17.

Real Madrid nije imao nikakvih problema protiv Darussafake te su slavili sa ubjedljivih 101:83. Već u prvoj dionici Real je napravio prednost od 30:14, a u nastavku su samo održavali prednost i slavili bez većih problema. Llull je predvodio Real sa 26 poena, dok ej Anderson sa 18 bio bolji od ostalih u poraženom timu.