Fantastična Anna Vyakhireva odlučila prvo polufinale Evropskog prvenstva u Francuskoj

U prvom polufinalnom susretu Evropskog prvenstva rukometašica Rusija je bila bolja od Rumunije 28:22 (16:15).

Rumunjke su imale prednost veći dio prvog poluvremena, no pred sam kraj prvog perioda igre Ruskinje su uhvatile priključak i s minimalnom su prednošću otišle na odmor (16:15).

Serijom 3:0 na početku drugog poluvremena Ruskinje su pobjegle na plus četiri i tu prednost do kraja susreta nisu ispuštale.

U redovima pobjedničke ekipe Anna Vyakhireva zabila je čak 13 golova, dok je kod Rumunki najefikasnija bila Ana-Maria Dragut s 4 gola.

U 21 sat u drugom polufinalnom susretu sastaju se Holandija i domaćin Francuska.