Fantastičan meč u Gelzenkirhenu: Golijada i veliki preokret Cityja sa igračem manje

Fudbaleri Manchester Cityja slavili su trijumf nad Schalkeom rezultatom 3:2 na gostovanju u prvom meču osmine finala Lige prvaka.

City je, kao favorit u ovom duelu, ali i jedan od konkurenata za titulu, stigao u Gelzenkirhen s namjerom da ostvari trijumf.

Kako su gosti krenuli, tako je i bilo očekivano. Nekoliko prilika, prava ofanziva, a onda i gol. Igrao se 18. minut kada je Sergio Aguero pogodio nakon greške odbrane domaćih.

Građani su dominirali i u nastavku poluvremena, ali je Schalke uspio preokrenuti u finišu prvog dijela nakon što je VAR odlučio da su čak dva penala za domaći tim. Oba puta je precizan bio Nabil Bentaleb.

Gosti su nakon sat vremena igre ostali i bez Otamendija koji dobija drugi žuti karton, ali to ih nije koštalo. Rezervista Leroy Sane pogađa u 85. minuti, a onda i Raheem Sterling u 90. za veliki trijumf gostiju iz Mančestera koji vjerovatno neće imati problema da zadrže trijumf uz tri postignuta gola u gostima.