Fabregas se pobjedom oprostio od londonske publike, Bešićev Middlesbrough prošao dalje

Odigrano je još 10 sureta FA Cupa, a najveće iznenađenje je viđeno u utakmici Gillinghama i Cardiffa. Trećeligaš je slavio s 1:0 i prošao dalje.

Chelsea je na svom Stamford Bridgeu dočekao Nottingham Forrest, te su na prilično dominantan način ostvarili pobjedu.

Za Plavce je dvostruki strijelac bio Alvaro Morata golovima u 49. i 59. minuti, a ova utakmica je bila od velikog značaja i zbog opraštaja Cesca Fabregasa od publike iz Londona, koji se i nije baš proslavio jer je promašio penal u 30. minuti.

Bešićev Middlesbrough na svom terenu ostvario ubjedljivu pobjedu rezultatom 5:0 protiv Peterborougha, a Bh. reprezentativac nije bio u konkurenciji za današnju utakmicu.

Premijerligaš Cardiff doživio je šokantno ispadanje, a bolji od njih bio je trećeligaš Gillingham rezultatom 1:0.