FA Cup: Stoke ispao nakon nevjerovatnog preokreta u režiji niželigaša

Danas su odigrane ponovljene utakmice engleskog FA cupa, gdje su prolaz dalje ostvarile ekipe Sheffielda i Shrewsburya.

Sigurno najintereantnija utakmica se igrala na stadionu Stokea gdje je ukupno postignuto 5 golova. Osim što je na utakmici bila goleada, interesantan je i njen ishod.

Stoke je nakon prvog poluvremena vodio rezultatom 2:0 golovima Tyresea Campbella u 20. i 36. minuti susreta te se tada činilo da su osigurali prolazak dalje.

Međutim u nastavku nam je niželigaš Shrewsbury ponudio pravu poslasticu večeri. Uspjeli su okrenuti rezultat u periodu od 71. do 81. minute, gdje su redom golove postizali James Bolton, Fejiri Okenabirhie sa bijele tačke i Josh Laurent za konačnih 2:3 i nevjerovatan preokret.

Newcastle je nakon produžetaka ostvario pobjedu nad Blackburnom rezultatom 2:4 u veoma interesantnoj utakmici.