FA Cup: Lukaku torpedirao Huddersfield, Southampton slavio u gostima kod West Bromwicha

U petom kolu najstarijeg nogometnog takmičenja, engleskog FA Cupa, Manchester United je savladao Huddersfiled sa 2:0.

U petom kolu najstarijeg nogometnog takmičenja, engleskog FA Cupa, Manchester United je savladao Huddersfiled sa 2:0 i plasirao se u četvrtfinale.

Duel dva premierligaša obilježio je Romelu Lukaku, koji je postigao oba gola na utakmici. Već u trećoj minuti statisti Belgijanac je načeo mrežu Huddersfielda, a konačan rezultat zaključio pogotkom u 55. minuti, na asistenciju Alexisa Sancheza. Prethodno je poništen gol Mate, nakon pregledavanja VAR-a.

Southampton je preskočio West Bromwicha, 2:1. Golove za pobjednički sastav postigli su Hoedt (11. minut) i Tadić (56.), a Rondon (58.) je bio strijelac utješnog gola za domaće.

Rezultati 5. kola FA Cupa: Huddersfield – Manchester United 0:2, Sheffield Wednesday – Swansea 0:0, West Bromwich – Southampton 1:2, Brighton – Cobventry 3:2.