FA Cup: Iheanacho proradio, favoriti zabilježili prolazak dalje

Završeno je još pet utakmica engleskog FA Cupa, koje su ponovljene nakon remija u prvim susretima, a prolaz su zabilježili favoriti.

Leicester nije imao nikakvih problema protiv Fleetwoda, pa je susret završen rezultatom 2:0 za prvake Engleske od prije dvije sezone. Konačno je proradilo pojačanje iz Cityja! Kelechi Iheanacho je postigao oba pogotka za Lisice, jedan u prvom, a jedan u drugom dijelu, za siguran prolaz u šesnaestinu finala najstarijeg takmičenja na svijetu.

Cardiff je bio još ubjedljiviji na gostovanju Mansfieldu, gdje su Plave ptice slavile rezultatom 4:1. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:1, a onda su dva puta Junior Hoilett, te jednom Andy Pilkington pogađali za prolaz dalje.

Sheffield Wednesday je rezultatom 2:0 slavio protiv Carlislea, a Reading je bio bolji od Stevenagea rezultatom 3:0. West Ham i Shrewsbury igrali su produžetke, a na kraju su se domaći radovali minimalnoj pobjedi koju je golom donio Burke u 112. minuti meča.