Evropska liga: Dynamo u Astani obezbijedio nokaut fazu, preokret Rapida u Moskvi

Odigrane su prve dvije utakmice 5. kola Evropske lige, a važne pobjede su slavile ekipe Dynamo Kieva i bečkog Rapida.

Dynamo je slavio u Astani sa 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je slovenski internacionalac Benjamin Verbič u 29. minuti.

Ukrajinski tim je tako obezbijedio plasman u nokaut fazu jer se kolo prije kraja nalze na 1. mjestu svoje grupe sa 8 bodova viška u odnosu na trećeplasirani Rennes.

U drugoj utakmici je viđena prava drama u finišu. Spartak je do 80. minute imao prednost od 1:0, a onda austrijski tim dolazi do velikog preokreta. U 80. minuti pogađa Muldur za poravnanje, a pobjedu Rapidu donosi Schobesberger u sudijskoj nadoknadi.

Rapid je tako izbio na prvo mjesto grupe G sa 7 bodova, ali mnogo toga će biti jasnije nakon večerašnje utakmice Glasgow Rangersa i Villareala, koja počinje u 21 sat.