Evropska liga: Suleymanov presudio Apotekarima, neočekivana eliminacija Betisa

Revanš susrete šesnaestine finala Evropske lige obilježilo je nekoliko iznenađenja.

Jedno je priredila praška Slavia, koja je nakon 0:0 protiv Genka na svom stadionu, deklasirala Belgijance sa 4:1 u gostima. Genk je još i poveo preko Trossarda u desetoj minuti, ali potom su golove postigli Coufal i Ibrahim Traore, da bi visoku pobjedu Čeha zaključio s dva pogotka Milan Škoda.

Može se reći da je i eliminacija Betisa, nakon 3:3 u prvom meču, iznenađenje. Španski tim izgubio je kući od Rennesa, 1:3. Za Francuze su u prvom poluvremenu pogodili Bansebaini i Ben Arfa, dok se gol Lo Celsa ispostavio tek kao slaba utjeha za Betis. Na kraju je gol Nianga u nadoknadi tek potvrdio trijumf Rennesa.

Šok je svojim navijačima priredio Bayer u Leverkuzenu. Nakon 0:0 u Rusiji, očekivalo se da Apotekari kod kuće slave trijumf nad Krasnodarom.

No, šest minuta prije kraja Suleymanov “bombom” iz slobodnog udarca postiže zlata vrijedan gol za ruski tim.

Tri minute kasnije izjednačio je Charles Aranguiz, ali zbog pogotka u gostima plasman dalje osigurali su nogometaši Krasnodara.

Milanski Inter, međutim, nije dozvolio ni pomisao na senzaciju bečkom Rapidu. Golovima Vecina, Ranocchije, Perišića i Politana italijanski sastav je deklasirao Austrijance, za koje je cijeli meč odigrao Srđan Grahovac.