Evropa liga: Pobjede Fenerbahcea i Astane, po 90 minuta za Vranješa i Aničića

Prva dva današnja meča četvrtog kola Evropa lige odigrana su u neobičnom terminu od 16:50, a pobjede su na svom terenu ostvarile ekipe Astane i Fenerbahcea.

Derbi grupe D odigrali Fenerbahce i Anderlecht, a na kraju su se radovali domaćini i to pobjedi rezultatom 2:0.

Fenerbahce je bio bolji rival u prvom dijelu, ali nije uspio da to kruniše i pogotkom. No, u posljednjih 20 minuta sve se promijenilo, pa su Turci upisali zaslužen trijumf.

Prvo je Mathieu Valbuena pogodio u 71. minuti, a onda i tri minute kasnije Michael Frey. Treba napomenuti da je bosanskohercegovački reprezentativac odigrao Ognjen Vranješ odigrao svih 90 minuta u redovima belgijskog predstavnika.

Istovremeno, ekipa Astane je rezultatom 2:1 bila bolja od Jabloneca i tako došla na korak od plasmana u grupnu fazu.

Domaćinima je pobjedu donio Evgeni Postnikov golom u 88. minuti, pošto su u prvom poluvremenu Predro Henrique i Baktiyor Zainutdinov autogolom doveli do rezultata 1:1.

U redovima Astane svih 90 minuta odigrao je bh. fudbaler Marin Aničić.