Europe Cup: Bosna Royal pružila dobar otpor favorizovanim Belgijancima

Da su košarkaši Bosne Royal, nekim slučajem, utakmice u ABA 2 ligi ili domaćem prvenstvu odigrali kao večeras, sigurno ne bi još uvijek bili bez pobjede u novoj sezoni.

Istina, izgubili su i ovu u 1. kolu Europe Cupa (84:91), ali od Telenet Giants Antwerpa, protivnika koji je sigurno kvalitetniji od, recimo, Širokog i Zrinjskog, ali uz puno bolju partiju Studenata nego u prethodnim mečevima.

Već u uvodnim minutama Giantsi su ostvarili osjetniju prednost, da bi pred kraj prve četvrtine imali i 14 poena razlike (22:8). Tada se činilo da će Bosna skliznuti u još jedan ubjedljiv poraz, ali desilo se suprotno.

Već u drugoj četvrtini nekoliko puta su domaćini u Skenderiji smanjili razliku na podnošljivih pet-šest poena, da bi u 26. minuti, zahvaljujući agresivnijoj odbrani i racionalnijom potrošnjom lopti u napadu Studenti prišli na 50:53.

Ipak, treću četvrtinu kvalitetniji belgijski sastav, prije svega uz dobar vanjski šut, privodi kraju s prednošću od 68:60.

U zadnjoj dionici Bosna je još nekoliko puta zaprijetila, ali za preokret protiv Antwerpa trebalo je ipak ponuditi nešto više, tako da je susret okončan rezultatom u korist gostiju, 84:91.

Ipak, večerašnja igra Bosne Royal budi nadu da će nastavak sezone za Sarajlije svakako biti bolji nego turobni početak…

Najefikasniji u redovima domaćih bio je izuzetno raspoloženi bek Cory Bradford (29), dok su Giantse predvodili Amerikanci Kalinoski (19) i Clark (16).

Naredni meč Europe Cupa Bosna igra iduće sedmice, kad dočekuje holandski Groningen.

KK Bosna Royal: Walker, Alikadić, Pašajlić 7, Knežević, Bradford 29, Rešidović 9, Ćurevac 2, Miković 8, Đelmo 2, Radukić 11, Šturanović 14, Durak 2.

Telenet Antwerp Giants: Lee 4, Donkor 11, Clark 16, Vanwijn 11, Vervoort 0, Marelja 4, Schoepen 3, Akyazili 0, Bako 5, Moses 6, Dudzinski 12, Kalinoski 19.