Euroliga: Valencia i Barcelona priredili iznenađenja

Tri utakmice 16. kola košarkaške Eurolige odigrane su večeras, a iznenađenja su priredili Valencia i Barcelona.

Panathinaikos je bez problema savladao Anadolu Efes (90:79). Grčki klub je već u prvoj četvrtini stekao značajnu prednost, koji nije ispuštao do kraja utakmice i tako slavio siguran trijumf.

Clathes sa 17 i Pappas sa 16 poena vodili su Panathianikos do pobjede, dok je najefikasniji na utakmici bio košarkaš iz redova poražene ekipe – Adam, koji je ubacio 20 poena.

Valencia je iznenadila Unicaju na gostovanju (83:85). U prvoj četvrtini rezultat je bio u egalu, a do poluvremena domaći su imali +9. U četvrtom periodu vratio se rezultatski egal, a u finišu Valencia je stigla do pobjede.

Sjajni Nedović sa 23 koševa nije bio dovoljan Unicaji. Jedini dvocifren još u redovima poražene ekipe bio je McCallum sa deset koševa. U pobjedničkom timu Martinez je ubacio 17 koševa, dok je Abalde dodao 16, a Van Rossom 15.

Barcelona je iznenađujuće ostvarila pobjedu protiv CSKA na domaćem parketu (85:72). Katalonci su već nakon prve četvrtine imali +8. U nastavku prednost je dodatno rasla, te su na kraju ostvarili sigurnu pobjedu.

U katalonskom timu Koponen je ubacio 13 poena, Heurtel 12, Oriola 11, a Hanga i Navarro po deset. De Colo je bio najraspoloženiji u poraženom timu sa 23 poena.