Euroliga: Trijumf Olympiakosa u Minhenu, siguran i Real protiv Gran Canarije

Odigrane su i posljednje dvije večerašnje utakmice Eurolige, a pobjede su upisale ekipe Olympiakosa i Real Madrida.

Olympiakos je u dosta neizvjesnom meču, iako se to ne može vidjeti po rezultatu, slavio na gostovanju Bayernu rezultatom 72:62. Kompletan tok utakmice bio je neizvjestan, a na kraju je posljednja dionica presudila u korist Grka.

Uspješan je bio i Real i to protiv svojih rivala iz Španije, tima Gran Canarije rezultatom 89:76.

Očekivano, Madriđani nisu imali mnogo problema. Gostima iz Las Palmasa pripala je prva četvrtina, ali je u nastavku Real zaigrao mnogo bolje i upisao očekivani trijumf.

Domaćina je do pobjede vodio Anthony Randolph sa 20 poena, dok je za Canariju isto toliko ubacio DJ Strawberry.