Euroliga: Preokret Efesa protiv Fenerbahcea, 14 poena Đedovića u pobjedi Bayerna

Fenerbahce je prvi put na koljenima u ovoj sezoni. Ekipa najtrofejnijeg trenera u Evropi Željka Obradovića ispustila je 16 poena prednosti u gradskom derbiju protiv Anadolu Efesa i doživjela prvi poraz u Euroligi - 89:83 (12:16, 26:26, 28:13, 23:18).

Fenerbahce je prvi put na koljenima u ovoj sezoni. Ekipa najtrofejnijeg trenera u Evropi Željka Obradovića ispustila je 16 poena prednosti u gradskom derbiju protiv Anadolu Efesa i doživjela prvi poraz u Euroligi – 89:83 (12:16, 26:26, 28:13, 23:18).

Efes je na fantastičan način odigrao drugo poluvrijeme, koje je započeo sa 14 poena zaostatka, ali je prednost gostiju istopljena već u posljednjim minutima treće dionice. U tom zanosu sastav Ergina Atamana odigrala je i četvrtu četvrtinu, za šta Fenerbahce nije imao pravi odgovor pa je na kraju morao da se pomiri sa porazom.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Rodrigue Beaubois sa 17, Moerman je ubacio 15, a Pleiss i Micić po 13. Kod gostiju je ubjedljivo bio najraspoloženiji Jan Vesely, koji je postigao 24 poena i imao osam skokova.

Domaći trijumf ostvario je minhenski Bayern protiv Baskonije – 77:71. Nihad Đedović je za Bavarce postigao 14 poena, dok Penava nije ulazio u igru u španskoj ekipi.