Euroliga: Milano razbio Olympiakosa u gostima, veliki preokret Fenerbahcea

Odigrana su dva meča trećeg kola Eurolige, a gostujuće pobjede upisali su Olimpia Milano i Fenerbahce.

Milanisti su nastavili igrati sjajno ove sezone, pa su neočekivano lako došli do pobjede protiv renomimranog protivnika koji uvijek ambiciozno dočekuje sezonu u Euroligi, Olympiakosa.

Danas su gosti iz Milana bili sjajni i slavili rezultatom 99:75, a najefikasniji bio je Mike James sa 22 poena, dok je dva manje dodao Nemanja Nedović.

Nekoliko minuta ranije završen je duel Žalgirisa i Fenerbahčea, a i on je završen pobjedom gostiju, s tim da je Fener imao nešto više problema.

Konačan rezultat bio je 75:82 za goste, iako su Litvanci imali čak 16 poena prednosti 13 minuta prije kraja utakmice. No, sredinom posljednje četvrtine Turci konačno preuzimaju vodstvo i dolaze do vrijedne pobjede.

Najefikasniji kod Fenera bio je Kostas Sloukas sa 20 poena, dok je kod Žalgirisa 23 postigao Nate Walters.