Euroliga: Efes trojkama razbio Bayern usred Minhena, Real zatrpao koš Darussafake

Košarkaši Anadolu Efesa ostvarili su pobjedu u 1. kolu Eurolige, pošto su na gostovanju Bayernu u Minhenu bili ubjedljivi 90:71, najviše zahvaljujući odličnom šutu za tri poena.

Turski tim šutirao je trojke 12-20, čime su potpuno razbili odbranu njemačkog šampiona. Bavarci su se držali samo u prvoj četvrtini, koju su dobili 19:18, a onda je krenula kanonada gostiju. Sve je praktično odlučeno u trećoj četvrtini, koju je Efes dobio 28:14 i u poslednjih 10 minuta ušao sa +21.

Kod pobjednika najbolji su bili Brock Motum sa 14 poena, Shane Larkin sa 13, James Anderson sa 12. Na drugoj strani u ekipi Dejana Radonjića najefikasniji bio je Nihad Đedović sa 17 poena, Stefan Jović je postigao 15, Vladimir Lučić 11.

Ubjedljiv je bio i Real, koji je u veoma efikasnoj utakmici postigao više od stotinu poena. Aktuelni prvak Evrope savladao je Darussafaku, 109:93, uz dobru partiju Randolpha (16) i Carrolla (14). U turskoj ekipi najbolji je bio Ray McCallum (18).