Euroliga: Efes priredio senzaciju u Izraelu, PAO brutalan protiv Khimkija

U prva dva današnja meča sedmog kola Eurolige Anadolu Efes i Panathinaikos su zabilježili vrlo ubjedljive pobjede.

Prvi meč protekao je u odličnoj igri Efesa i pobjedi rezultatom 92:72. Gosti iz Turske su išli na noge Maccabiju u Tel Aviv, i slovili su za nominalnog autsajdera. Ipak, to se na parketu nije vidjelo pošto je Efes bio na vrlo visokom nivou.

Samo je prva četvrtina protekla u neizvjesnosti, a onda su Turci povećavali prednost sve do plus 20, čime je susret i okončan. Spektakularan susret u pobjedničkom timu odigrao je Errick McCollum sa 31 poenom, a 15 je dodao Vladimir Štimac. Pierre Jackson je predvodio ‘Ponos Izraela’ sa 20 ubačenih koševa.

U drugom meču još ubjedljiviji bio je Panathinaikos koji je na svom terenu bio bolji od Khimkija rezultatom 93:65.

I u ovom duelu pobjednik se znao već od prvog poluvremena i jedino bitno bilo je kolika će prednost na kraju biti. Domaće je predvodio Marcus Denmon sa 24 poena, dok je koliko-toliko raspoložen bio Alexey Shved u poraženom timu (17).