Euroliga: CSKA uz dosta muke do pobjede protiv Darussafake

U Moskvi je večeras odigran susret 3. kola Eurolige, a domaći CSKA je slavio protiv turske Darussafake sa 80:75.

Prva četvrtina je bila dosta ujednačena, ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a domaći su na kraju imali prednost od 2 poena.

Zatim se u drugoj dionici bude gosti, koji su odigrali sjajno i na poluvrijeme otišli s prednošću od 7 poena (38:31).

U nastavku utakmice favorizovani CSKA ‘dolazi na svoje’ i počinje igrati onako kako najbolje zna. U trećoj su četvrtini potpuno nadigrali protivnika, otišli na dvocifrenu razliku, ali se uporna Darrusafaka vraća i serijom 6-0 prilaze na samo četiri poena razlike.

Snage za potpuni preokret nisu imali, pa su Armejci upisali i treću pobjedu u tri utakmice.

Najefikasniji u redovima domaćih je bio Nikita Kurbanov sa 13 poena i 8 skokova, dok je Cory Higgins dodao 14 poena. Higgins je i donio prevagu u ovom susretu, odigrao je sjajno drugo poluvrijeme i sigurno može ponijeti epitet igrača utakmice.

Kod gostiju je 15 poena ubacio Stanton Kidd, a isto toliko je dodao i Michael Eric.

CSKA – Darussafaka 80:75 (19:17, 12:21, 26:10, 23:27)