Euroliga: CSKA i Olympiacos ostvarili pobjede za ostanak na vrhu

Četiri utakmice 14. kola košarkaške Eurolige odigrane su večeras, a nije bilo iznenađenja.

CSKA je slavila protiv Khimkija (79:68). Domaći su konstantno imali prednost, a ona je u drugoj četvrtini iznosila i 17 poena. Ipak, Khimki je uspio da dođe na -2 do ulaska u četvrti period, u kojem je CSKA dominirala i došla do sigurne pobjede.

Higgins je pružio sjajnu partiju i vodio CSKA do trijumfa sa 26 poena, a Kurbanov je dodao 18 poena U poraženoj ekipi najefikasniji bio je Šved sa 16 poena, dok je Todorović dodao 13.

Olympiacos je bio bolji od Anadolu Efesa na gostovanju (58:61). Gosti su gotovo tokom cijelog susreta imali prednost, ali je u četvrtoj četvrtini Anadolu Efes uspio povesti. Ipak, Grci su brzo vratili prednost i na kraju slavili.

Simon je ubacio 17 koševa u poraženom timu, a jedan manje dodao je McCollum. Kod Olympiacosa najefikasniji bio je Spanoulis sa 12 koševa, a jedan manje dodao je Thompson.

Baskonia je bila bolja od Barcelone na svom parketu sa 85:82. Domaći su imali prednost od 17 poena na poluvremenu, ali sjajnom igrom u četvrtoj dionici, Barcelona je čak povela sa pola koša prednosti, no Baskonia je ipak slavila.

Baskoniju je do pobjede vodio Shengelia sa 24 poena, a Poireir je dodao 14, te Timma deset. U poraženoj ekipi Ribas je ubacio 15 poena, a Hanga je dodao jedan manje.

I Unicaja je opravdala ulogu favorita protiv Milana (74:71). Vodstvo se smjenjivalo tokom cijelog susreta, ali onu do koje je Unicaja došla u drugom dijelu četvrtog perioda nije ispuštala.

Samo dva košarkaša u pobjedničkom timu bila su dvocifrena. Brooks i Nedović su ubacili po 15 koševa, dok je kod Milana najraspoloženiji bio Goudelock sa 18 poena.