Euroliga: Crvena zvezda ubjedljivo pobijedila Valenciju

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su večeras u Beogradu Valenciju rezultatom 106:90 u utakmici 26. kola Eurolige.

Pred oko 4.500 gledalaca, crveno-beli odneli su ubedljivu pobedu u hali “Aleksandar Nikolić” u Beogradu dvocifrenom razlikom od 16 poena, te je ovo sada njihova jedanaesta pobjeda u Euroligi i četvrta u četvrtom okršaju sa Valencijom.

Džejms Feldin je bio najbolji u pobjedničkom timu sa 30 poena, na drugoj strani Rafa Martinez koji je postigao 22 koša.

Prvu četvrtinu utakmice obilježilo je to što je Crvena zvezda za manje od pet minuta primila četiri trojke, ali je uspela da tu razliku smanji i dovede do izjednačenja (23:23) pred sam kraj te četvrtine.

Zvezda je dobro nastavila i povela razlikom od sedam bodova (30:23), ali su košarkaši Valencije vrlo brzo uspjeli da smanje tu prednost vezavši tri trojke.

Ipak, na kraju prvog poluvremena Zvezda je imala vodstvo za dva poena, odnosno vodila rezultatom 50:48.

U prvom poluvremenu, najefikasniji u redovima crveno-belih bili su Džejms Feldin sa 13 i Matijas Lesor sa 11 poena. Kod Valensije, 17 poena doneo je Rafa Martinez, a 12 Erik Grin.

U finišu treće dionice, Crvena zvezda je odigrala sjajno, sa deset razlike (79:67) uz čak 29 ubačenih poena.

Ovaj duel u evropskom takmičenju je bio i uvod u važnu seriju utakmica za crveno-bele. U utorak, 20. marta će gostovati Panatinaikosu u Atini, dok će u četvrtak, 22. marta, Crvena zvezda biti domaćin Fenerebahčeu u Beogradu.