Euroliga: Crvena zvezda napravila iznenađenje u Italiji, 12. pobjeda za CSKA

Četiri utakmice 15. kola košarkaške Eugolige odigrane su večeras, a Crvena zvezda je napravila iznenađenje u Italiji savladavši Milano (88:919, dok je CSKA Moskva ostvarila 12. pobjedu ove sezone slavivši protiv Baskonije na gostovanju (81:90).

Barcelona je pobijedila Khimki sa 65:79. Katalonci su već u prvoj četvrtii došli do prednosti od deset poena (15:25). U trećoj dionici ruski klub je uspio doći i do prednosti, ali u četvrtom periodu Barcelona je došla do sigurnog trijumfa.

Šved je ubacio 22 poena, dok je Honeycutt dodao 18, međutim to nije bilo dovoljno Khimkiju da dođe do pobjede u susretu u kojem je bio favorit. Tri košarkaša Barcelone ubacila su po 12 poena – Claver, Tomić i Seraphin.

Anadolu Efes slavio je protiv Bamberga na svom parketu (69:58). Vodstvo se smjenivalo u prve dvije četvrtine, da bi u trećoj dionici Bamberg imao +15, ali je do kraja to prokockao i Anadolu Efes je ostvario pobjedu.

Brown je vodio Anadolu Efes sa 21 košem, tri asistencije i četiri skoka, dok je McCollum dodao 19 koševa. U redovima poražene ekipe samo je jedan košarkaš bio dvocifren, a to je Hickman, koji je ubacio deset koševa.

CSKA Moskva je opravdala ulogu favorita protiv Baskonije na gostovanju (81:90). Prvi period je pripao domaćima, a vodstvo se smjenjivalo do četvrte četvrtine, kada je ruski tim poveo i nije ispuštao prednost do kraja susreta.

Sjajan meč odigrao je Rodriguez sa 25 poena, šest skokova i osam asistencija. Clyburn je dodao 20 poena. U poraženoj ekipi Shengelia je ubacio 20 poena, a Timma 17.

Crvena zvezda je iznenadila Milano u Italiji (88:91). Beograđani su došli do prednosti od 14 poena u prvoj četvrtini, da bi na ulasku u četvrtu dionicu imali poen prednosti. Milano je uspio pred kraj doći do izjednačenja, međutim gosti su ipak slavili na kraju sa 88:91.

Feldeine je bio najefikasniji u redovima Zvezde sa 19 koševa, četiri skoka i tri asistencije, dok je Bjelica dodao 18. Kod Milana Micov je ubacio 16 koševa, a Bertans i Mbaye su dodali po 14.