Euroliga: Barcelona slavila u velikom derbiju protiv Reala, CSKA ubjedljiva u Pireju

Odigrana su dva košarkaška derbija na parketima Eurolige, a najviše pažnje privukao je derbi Barcelone i Reala koji je na kraju pripao domaćinu, dok su košarkaši CSKA demonstrirali snagu na gostovanju Olympiakosu.

CSKA nije imao nikakvih problema protiv Olympiakosa, te je slavio rezultatom 97:81 na gostovanju. Ipak, drama je viđena u prvom poluvremenu, kada se nije naziralo ko će ostvariti trijumf.

No, gosti su napravili razliku u trećoj dionici. Otišli su na dvocifrenu prednost i Grcima je bilo teško da se na kraju vrate u borbu.

Veliki derbi odigran donio nam je pobjedu Barcelone nad Realom rezultatom 77:70.

Madriđani su bolje ušli u meč i imali vodstvo tokom prvih 15-tak minuta, ali je onda Barcelona poenima Ante Tomića napravila preokret. Gosti su bili vrlo loši u završnici, i na kraju zasluženo poraženi.

Ante Tomić je postigao 22 poena, a 17 Thomas Huertel u redovima pobjednika, dok je kod gostiju Rudy Fernandez postigao 15.