Eurocup: Sjajan otpor Budućnosti, Gordić i društvo se imaju čemu nadati u revanšu

Odigran je prvi duel četvrtfinala Eurocupa između Darussafake i Budućnosti, a završen je rezultatom 57:54.

Iako su smatrani za velikog favorita, turski predstavnici nisu ostvarili uvjerljivu pobjedu, pa Budućnost kući nosi itekako dobar i aktivan rezultat protiv renomiranog rivala.

Prvo poluvrijeme susreta bilo je u potpunosti izjednačeno, a nakon dvije četvrtine Darussafaka je imala prednost od pola koša. Ipak, pitanje pobjednika riješeno je u trećoj dionici kada je domaći tim došao do dvocifrene prednosti. No, u posljednjem periodu susreta Crnogorci prave dobru seriju i dolaze do vrlo povoljnog rezultata pred revanš.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Nemanja Gordić bio je vrlo dobar u gostujućem timu, te je ostvario učinak od 10 poena, tri skoka i jedne asistencije.

Najbolji u domaćem timu bio je JaJuan Johnson sa 17 poena, dok je jedan manje postigao nesuđeni bh. reprezentativac, Scottie Wilbekin.

U gostujućem timu su Ivanović i Nikolić postigli po 12 poena.