Eurocup: Partizan pružio dobar otpor, ali na kraju ipak poražen u Litvaniji

U meču prvog kola Grupe E Top 16 faze Eurocupa, košarkaši Partizana poraženi su večeras u Siemens Areni u Viljnusu od domaćeg Rytasa rezultatom 80:74.

U ovoj grupi će se takmičiti još Alba i Monaco Elmedina Kikanović, čiji duel u Berlinu je na programu sutra od 18.30 sati.

Loše je Partizan započeo utakmicu, dozvolio je rivalu da vrlo brzo stekne deset poena prednosti (15:5), pa je u nastavku bio u situaciji da uglavnom juri rezultat.

Ubedljivo najviše problema crno-belima tokom prvih 20 minuta pravio je veoma raspoloženi Dominique Sutton koji je u tom periodu upisao čak 17 poena, bez promašaja iz igre (4-4 za dva, 2-2 za tri poena). Najviše zahvaljujući njemu Rytas je na poluvrijeme otišao sa prednošću od šest poena razlike – 48:42.

Sutton je tokom većeg dijela drugog poluvremena uspješno neutralisan, ali je domaći tim i dalje održavao blagu prednost, najčešće do šest poena razlike.

Partizan je sredinom treće četvrtine poenima Zagorca još jednom uspio nakratko povesti sa 56:54, ali odmah zatim slijedi trojka Girdziunasa i domaći su vratili prednost.

Na ponovni priključak Partizana čekalo se do nekih tri i po minuta do kraja meča, kada je Landale smanjio na 72:70.

Sutton se potom probudio, pogodivši za 74:70, a na dva minuta do kraja, Zagorac uzvraća za 74:72.

Nešto kasnije, na minut i po prije kraja, Landale još jednom vraća Partizan u igru, smanjivši na 76:74, ali nažalost, više od toga ekipa Andree Trinchierija večeras više nije mogla.

Parakhouski i Butkevicius svojim poenima rješavaju pitanje pobjednika, a Partizan će novu šansu za svoj prvi trijumf u Top 16 Eurocupa imati 9. januara protiv Albe u Beogradu.

Dominique Sutton se na kraju zaustavio na 21 postignutom poenu, uz po pet skokova i ukradenih lopti, a uz njega najbolji u ekipi Rytasa bio je Parakhouski sa 14 poena, sedam skokova.

U Partizanu najbolji Rade Zagorac sa 17 poena i osam skokova, Jock Landale 15 poena i devet skokova, a Vanja Marinković se zaustavio na 13 postignutih poena. Bivši reprezentativac BiH Alex Renfroe upisao je 7 poena, 6 skokova i 8 asistencija. Amara Gegića nije bilo u sastavu Beograđana.

Ranije večeras, u sklopu grupe H, meč su odigrala dva ruska kluba. Unics je u dramatičnom finišu savladao Zenit, 68:67.